Úvod » SEZONA 2023-2024 » MUŽI

Rymice slavily triumf v okresním přeboru po čtyřiceti letech. Do I. B třídy je doprovodí Lubná

publikováno 16.07.2024 (aktualizováno 19.07.2024)

Region (lk) – Fotbalisté Rymic navázali na své předchůdce, kteří okresní přebor vyhráli v roce 1984. Klub poté působil v krajských soutěžích až do roku 1999. Spolu s Rymicemi postupuje do I. B třídy také Lubná. Ze soutěže po odstoupení rezervy Zborovic nikdo nesestoupil. Vítězné Rymice měly nejlepší obranu, chodilo na ně nejvíc diváků v domácím prostředí (v průměru 141 na zápas), ale nasbíraly také nejvíc žlutých karet (70).

1. RYMICE

24   18   2   4   77:30   56

MAREK ORAL, TRENÉR RYMIC: „Sezónu hodnotíme samozřejmě velice kladně. Podařilo se nám soutěž vyhrát, což nebyl před sezónou náš hlavní cíl, ale říkali jsme, že pokud se budeme držet kolem prvního místa, tak se o vítězství porveme. Po polovině sezóny jsme sice ztráceli, ale ztráta nebyla nedosažitelná, tak jsme šli do zbytku sezóny s tím, že se budeme snažit ztrátu stáhnout. I když to byl velmi těžký úkol, díky ztrátám soupeřů se to nakonec povedlo. Rozhodovalo se až v posledním zápase a o to sladší a intenzivnější celkové vítězství bylo. Myslím si, že na jaře byl pro nás zlomový zápas v Hulíně, protože do té doby jsme sice zápasy vyhrávali, ovšem výkon byl vždy křečovitý a ne úplně ideální. Od té doby byly naše výkony stabilnější a zápasy jsme měli mnohem více pod kontrolou. Pak přišel těžký zápas v Lubné, který jsme vyhráli 5:1. Naopak pokud bych měl zmínit náš nejhorší zápas, tak určitě to byl ten poslední podzimní doma s Kvasicemi B, který jsme jednoduše nezvládli. Přes zimu jsme ale udělali spoustu práce a na jaro jsme šli mnohem zkušenější a silnější. Máme velmi mladý tým, takže nezkušenost byla určitě jedna z našich slabin. Nyní si dopřejeme dlouhou pauzu, jak jen to termíny do nové sezóny dovolí, jelikož poslední dva roky byly pro nás náročné. Do nové sezóny jdeme s tím, že chceme stabilizovat tým ve vyšší soutěži. Je potřeba si zvyknout na vyšší tempo a na jiný typ zápasů. Kádr sice budeme chtít posílit, ovšem bláznit v tomhle určitě nebudeme. Bude záležet i na odchodech hráčů. Partu máme skvělou, chceme ji udržet. Přihlásili jsme se i do poháru. Chceme mít tu zkušenost, takže sezóna pro nás začne o něco dříve, ale na zápasy se těšíme i na novou soutěž, nové soupeře, nové zkušenosti. Určitě nás nová sezóna posune zase o kousek dopředu.“

( zdroj: Týdeník Kroměřížska ročník 23/číslo 29 )